Engelli Asansörü Maliyeti Sizi Şaşırtabilir

Engelli Asansörü Maliyeti Sizi Şaşırtabilir

Yeni bir engelli asansörü satın almak, kendi evlerinde rahatça yaşamaya devam edebilmeleri için hareketlilik sorunları olan insanlara güvenliği ve özgürlüğü geri kazandıran özgürleştirici bir yatırım olabilir. Ancak, kilit bir soru her zaman “Engelli asansörünün maliyeti ne kadar olacak?” Belki de engelli asansörü maliyeti sizi şaşırtabilir.

Engelli asansörü fiyatını gerçekçi bir şekilde tahmin etmek için çeşitli faktörlerin dikkate alınması gerekir. Bunlar:

Engelli asansörü kavisli mi yoksa düz bir merdiven için mi?

Kavisli bir merdiven için bir engelli asansörü çok daha fazla paraya mal olur. Bunun sebebi sizin merdiveninize özel olarak üretilmesidir.

Merdivenin üst kısmında ya da altında kapı gibi bir engel var mı?

Bu, kurulum sırasında elektrikli veya manuel menteşeli katlanır rayın veya başka iyileştirici çalışmaların eklenip eklenmeme anlamına gelebilir.

Bu ray modeli yeni veya yenilenmiş bir sistem olsun, ekipmanın gerçek satın alma fiyatını belirler.

Garanti kapsamı ve süresi.

Bakım sözleşmesindeki detaylar.

Engelli asansörünün zamanı geldiğinde 2. el satış değeri, (ne yazık ki, kullanılmış merdiven asansörlerinde çok az değer vardır).

Bu nedenlerden dolayı, “ortalama engelli asansörü fiyatını” belirlemenin neden gerçekten kolay bir yol olmadığının anlaşılmasını kolaylaştırır, ancak bu makale tam olarak buna cevap vermeyi amaçladığından, bazı maliyetleri bilgilerinize sunmaya çalışacağız.

Engelli Asansörü Maliyetleri Sizi Şaşırtabilir

– 18 basamağa kadar Düz Engelli asansörünün ortalama maliyeti = 5.500  7.000 € euro

– Standart uzunlukta (18 basamaklı) Kavisli Merdivenler için engelli asansörü ortalama maliyeti = 10.500 – 12.500 € euro (Kavisli merdiven boşluğu fiyatları hakkında daha fazla bilgi burada)

Açık Hava Düz Engelli Asansörünün ortalama maliyeti 5.500 – 7.500 € euro

(maliyetler, basamaklarının uzunluğuna ve konumuna bağlı olarak değişebilir)

Yeni merdiven asansörlerinin özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırmak için engelli asansörü karşılaştırma tablomuza göz atın.

Bu engelli asansörü fiyatlarının (yukarıda belirtilen) ek maliyetler içermesi gerekmez. Tüketicilere toplam fiyatın gerçek bir bilgisini vermek için her zaman bir anket yapmak, sorgulamak gereklidir. Örneğin, bir teknik servis mühendisin her zaman güvenlik kontrolleri yapması ve rutin bakım işleri yapması için yılda en az iki kez servis yapmasını tavsiye ederiz, bu nedenle her zaman bir bakım sözleşmesi yapılması tavsiye edilir.

Yenilenmiş yani ikinci el engelli asansörü satın alınmış olsanız bile, saygın markalar ve tedarikçiler hala ilk kullanım yılı için garanti vereceklerdir. Bu, engelli asansörü arızası durumunda yedek parçaların maliyetini karşılayacak ve yenilenmiş 2. el bir modeli düşünen herkes için hayati bir güvence sağlayacaktır.

Tüketiciler ayrıca merdivenlerinin boyutunu ve şeklini de hatırlamalıdır. Merdiven kavisli ise, yeniden satış fiyatı göz ardı edilebilir, çünkü önemli bir değişiklik yapılmadan nadiren farklı bir mülke başarıyla kurulabilir.

Ekonomik Seçim Yapmak

İtalya’da engelli asansörlerinin önde gelen üreticilerinde birisi eski adı ile Extrema’dır. Extrema tümü, güvenli ve güvenilir mükemmel, yüksek kaliteli engelli asansörleri üretmektedir.

Bir karar vermeden önce, ihtiyaç duyulan engelli asansörünün gerçek maliyeti hakkında birçok soru sorulmalıdır. Düşük fiyatı paranızın karşılığını alabilmek için önemlidir. Bir kontrol düğmesine basılmasını gerektiren 4.000 ile 4.500 € euro arasındaki tutarda yenilenmiş ikinci el engelli asansörü, yeni bir engelli asansöründen daha az pratik değer sunacaktır. Farklı tedarikçiler tarafından sunulan bakım sözleşmelerinin ve garantilerin kalitesi de dikkatle değerlendirilmelidir.

Unutmayınız ki kalitesiz merdiven asansörlerine ucuza sahip olabilirsiniz ama kısa bir zaman içerisinde verdiğiniz bedelin aslında ne kadar yüksek olduğunu, ucuz sandığınız asansörün ne kadar pahalıya satınaldığınız anlaşılacaktır.

Engelli Asansörü Maliyeti

LiftArt